dureri în partea stânga faţă a burţii

Boli intestinale

Postata de Gigii cu 11 ani in urma.

bună ziua ,de câteva zile simt o durere uşoară dar continuă în partea stânga din faţă,cam prin dreptul colonului şi celelalte intestine dacă zic bine-E posibil să am ceva la intestine?Dacă apăs cu mâna pe burta în partea stânga simt o durere de parcă m-ar înţepa ceva ascuţit pe toată zona şi coboară şi spre testicule

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea poate fi explicata printr-o afectiune intestinala ( de ex : sdr, de intestin iritabil, distenie de colon, boli inflamatorii intestinale, etc) dar si de o colica renala ( migrarea unui firicel de nisip pe ureter).
Aveti nevoie de un consult de medicina interna pentru a aprecia sursa durerii.

Gigii

acum 11 ani

vă mulţumesc mult pentru răspuns şi pentru sfat