Dureri de stomac

Boli intestinale

Postata de Deea2012 cu 11 ani in urma.

Acum un an a inceput sa ma doara stomacul, am fost internata dar mi-a spus ca ne este grav si ca am iritatie la stomac, mi-a dat omeran si a trecut. Dar acum ma doare din nou si nu stiu ce sa mai fac. Ce simptome am: dureri,arsuri si intepaturi la stomac, balonare, oboseala. uneori mananc cand ma doare stomacul, ca sa imi treaca durerea dar nu intotdeanuna trece. uneori parca imi vine sa vomez. am momente cand imi este somn si daca ma pun sa dorm dupa ce ma trezesc uneori ma simt mai bine. Oare ce am?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este un sidrom ulceros. Probabil aveti o gastrita sau ulcer ce s-a reactivat primavara.
Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog sau internist. Intre timp, puteti administra omez ( asa cum ati mai facut) sau medicamente asemanatoare ( controloc, nexium, etc) dimineata inainte de masa.

Oana

acum 10 ani

Buna ziua! Am 14 ani si De ceva timp am probleme cu stomacul..am intepaturi, arsuri si uneori ma balonez. Nu am fost la vreun medic pana acum. Ce am? Ce pastile pot lua?