dureri de stomac

Boli intestinale

Postata de melania23122275 cu 12 ani in urma.

sotul meu de aproximativ o saptamana acuza dureri groaznice de stomac, a fost si si-a facut o endoscopie , i-au iesit toate pozitive, as dori sa stiu daca durerile pot sa radieze din alta parte , sa se localizeze in zona stomacului.astept raspuns
multumesc

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerile în regiunea abdominală pot fi determinate şi de alte afecţiuni decât cele gastrice precum:
1. afecţiuni biliare (colecistita acută)
2. afecţiuni pulmonare (pneumonia)
3. afecţiuni intestinale
4. afecţiuni pancreatice (pancreatita)
5. afecţiuni cardiace (infarctul miocardic)
6. afecţiuni renale (pielonefrita)
Adresez şi o întrebare: care este rezultatul endoscopiei ?(deoarece nu înţeleg ce aţi vrut să spuneţi prin ˝la endoscopie i-au iesit toate pozitive˝)

melania23122275

acum 12 ani

IMI CER SCUZE, AM VRUT SA SPUN NEGATIVE

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.