dureri de stomac 1 saptamana

Boli intestinale

Postata de nicolae767376 cu 10 ani in urma.

de 1 saptamana am niste dureri de stomac sau crampe mai bine zis, ma linistesc doar daca ma duc la toaleta. ( diaree), au inceput fara nici un motiv si coninua sa ma doare, sa ma duc la toaleta. precizez ca de 2 luni de zile am o alimentatie descontrolata,...precizez ca am avut probleme cu helicobacter pylori acum ani in urma , dar am reusit sa ma vindec cu dieta...

Raspunsuri (4)

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

O precizare ar fi ca infectia cu Helicobacter Pylori NU se vindeca prin dieta! Ac***a in vedere simptomele dvoastra digestive va recomand efectuarea de analize generale (din sange), plus examen coprobacteriologic, coproparazitologic (adica din scaun), plus antigenul pt helicobacter tot din scaun si nu in ultimul rand efectuarea unui consult la medicul internist sau gastroenterolog pt stabilirea diagnosticului si aplicarea tratamentului.

Dr. Oana Panfir
Medic specialist medicina interna

nicolae767376

acum 10 ani

am inteles, va multumesc mult pentru raspuns!!!

Marioara

acum 10 ani

de helicobacter m-am tratat cu nuca neagra, pelin si cuisoare.. si regimul conteaza mult, dar nu vindeca. Cauta pachetul Dr. Clark in farmacii, plafare sau pe net ***.ro

mary

acum 9 ani

Ma numesc Mary si vreu da spun ca ma doare stomacul de 2 saptamani.Iau omeprazol dimineata pe nemancate si maninc de multe oro PE zi ;mancare de regim si total ma doare .Ñu stiu CE da maí fac