dureri abdominale

Boli intestinale

Postata de valy_gaby cu 11 ani in urma.

Buna seara. O durere abdominala acuta, cu senzatie de voma uneori frisoane, insotita si de o durere persistenta in stanga spate. banuiesc rinichiul stang. Daca cunoasteti ce anume ar putea cauza aceste dureri sau un sfat va rog.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil o colica renala.
Este indicat sa consultati medicul internist pentru a efectua o ecografie abdominala, un set de analize, sumar de urina, etc.

valy_gaby

acum 11 ani

multumesc. asta intentionez sa fac, deoarece durerea persista