durere stanga sub coaste

Boli intestinale

Postata de I.2 cu 12 ani in urma.

DURERE IN PARTEA STANGA SUB COASTE, chiar si noaptea, cu eructatii, bolboroseli. nu am diaree, nu sunt scaune cu sange. am avut probleme cu constipatia, dar cred ca de vreu an s-a rezolvat.
ecografie: colecist contractat, postprandial, fara calculi; CBP, CBIM, VP nedilatate; ficat omogen, normoecogen, uter retroversat, dimensiuni 95/70/70 (globulos) cu nodul fibromatos 63/56mm, pe peretele posterior; cavitate goala; anexe libere; fara lichid liber in peritoneu
sediment urina: rare CES, rare leucocite, rare hematii, rare cristale de oxalat de calciu, rara flora microbiana;
urocultura: bacil gram (-)

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs probabil este vorba de o afecţiune gastrică (ex: gastrită). Ar fi indicat consultul unui medic gastroenterolog sau internist