durere partea dreapta

Boli intestinale

Postata de ancusor cu 10 ani in urma.

buna am 24 ani si de vreo saptamana simt un disconfort in partea dreapta pe langa coasta.nu e durere dar simt un disconfort,cand ma aplec simt mai tare acest lucru.sa fie ficatul?vreau sa mentionez ca mai tot timpul ma balonez si ma constip,alimentatia sa fie de vina?daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns...

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Disconfortul mentionat poate fi datorat balonarii abdominale, insa, este bine sa consultati medicul internist pentru evaluare ( inclusiv ecografie abdominala).

Dr. Oana Panfir

acum 10 ani

Foarte probabil aveti o tulburare de functie a colonului. Pentru mai multe detalii, consultati medicul internist.