durere in stanga sub coasta

Boli intestinale

Postata de denisa13stefania cu 10 ani in urma.

buna seara,de ciraca 2 saptamani simt dureri de stomac cu arsuri care vin si trec si diaree care vine si trece iar de doua zile am gaze senzatie de voma,amar in gura si duere in partea stanga sub coasta ....nu prea am timp sa meg la medic si unde sunt eu este si complicat sa ajung acolo ,va-si mutumi daca m-ati ajuta cu un sfat alimentar sau ce ar putea fi chestia asta

Raspunsuri (1)

jurnaluluneimame

acum 10 ani

Buna ziua,

Din experienta mea, ar putea fi infectie cu Helicobacter Pylori, paraziti intestinali, afectiune a vezicii biliare. Insa, pentru a fi stabilit diagnosticul, trebuie sa faci, in prima faza o ecografie abdominala. Apoi, daca este cazul, un examen coproparazitologic, chiar depistarea, din sange ori materii fecale, a infectiei cu Helicobacter Pylori.
Motivul pentru care am capatat experienta medicala il reprezinta problema de sanatate cu care s-a confruntat copilul meu si careia i-am gasit, intr-un final si cu multe incercari, rezolvarea.

Poti citi mai multe aici: http://www.jurnaluluneimame.ro/articol/233/Am-inceput-sa-banuiesc-diagnosticul---copilul-meu-era-infectat-cu-Toxocara-Canis/