durere in partea stanga

Boli intestinale

Postata de iulia1377 cu 11 ani in urma.

buna ziua.
de doua zile am o durere continua si puternica pe partea stanga mai precis sub coaste.
mai nou am observat si o umflatura.Durerea este pana sus la baza gatului si ma doare mai mult cand stau intinsa,cand beau rece si cand mananc
va rog sa-mi spuneti ce credeti ca ar putea fi sau daca trebuie sa merg urgent la medic
va multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa ajungeti la medic pentru un diagnostic cat mai corect si tratament pe masura. Numai in urma anamnezei ( chestionarii pacientului) si a examenului obiectiv se poate pune un diagnstic( in asociere cu analize de laborator si alte investigatii).
Cauzele pot fi numeroase de la afectiuni musculoscheletale, infectii zoster, afectari pulmonare sau organice abdominale.

iulia1377

acum 11 ani

multumesc
O sa merg la medic deoarece am obs. ca ma doare foarte tare cand inghit lichide si mancaresi am senzatia ca se unfla si mai mult

coryna _29

acum 11 ani

buna ziua am o durere in partea stanga jos sub burta si nu stiu ce ar fi.va rog sa imi spuneti ce ar putea sa fi ca sa stiu sa consult un medic.va multumesc