durere in partea de jos stanga

Boli intestinale

Postata de AANINA cu 8 ani in urma.

buna ziua
am 48 ani, feminin. De cateva zile simt o durere deasupra buricului cu radiatii in partea stanga jos. durerea este mai mult la palpare dar oricum se simte un discomfort si altfel. am facut ecografie abdominala mi s-a spus ca acolo unde simt eu durere este aorta care duce spre inima dar nu s-a vazut nimic in neregula ca de altfel si alte organe vizibile .
Spuneti-mi a rog ce alte investigatii sa mai fac intrucat persista aceasta durere.
Multumesc pentru un raspuns

Raspunsuri (1)

MembruMobileAppfakhety.costinel

acum un an

Trebui facut un angio CT toraco abdominal si pelvis si urmarita aorta , pericol de anevrism abdominal .