Durere in dreptul ficatului

Boli intestinale

Postata de sara7139 cu 11 ani in urma.

Buna ziua! Sotul meu are o durere in dreptul ficatului(el zice ca este ficatul ca.l simte umflat) ca o intepatura si mai are si sintome de voma,ce poate fi ? C.am de o saptamina il deranjeaza.are 43 ani nu a mai avut dureri de genul...multumesc!! astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil este vorba de o afectiune hepato-biliara(ex: colica biliara); este recomandat sa consulte un medic gastroenterolog (ecografie abdominala , analize de laborator).

Adrienne

acum 11 ani

Pana ajunge la medic ar fi bine sa ia REDIGEST,de la Hofigal, cate doua capsule, de trei ori pe zi, cu jumatate de ora inainte de masa. Multa sanatate.