Durere hipocondru stang

Boli intestinale

Postata de ramyelena cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Astazi este a treia zi cand ma doare in partea stanga, sus-nu m-a durut incontinuu, ci doar la intervale de timp. In prima zi cand am resimtit durerea nu am avut pofta de mancare, nu am putut manca nimic. Si acum aproape 2 saptamani la fel s-a intamplat ,dar am mancat cate ceva usor de teama sa nu dau in anorexie.
Nu stiu daca are legatura, dar tin sa precizez ca tot zilele trecute mi-a aparut dintr-odata starea de mancarime-intai, ziua, pe picioare, spre seara pe abdomen, apoi mi-a trecut, iar dupa ceva timp, inainte de culcare din nou pe picioare. Unde mam scarpinat au rams apoi niste semne rosiatice. Am verificat sa nu fie de la vreo insecta, dar nu exista si in plus difera de astfel de ciupituri. Tot acum vreo cateva saptamani am avut probleme cu insomnia, dar mi-am revenit. De asemenea constat ca circumferinta abdomenului este mai mare, in conditiile in care am acelasi numar de kilograme si restul dimensiunilor ramase la fel.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Simptomele descrise nu par a avea legatura intre ele.
Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare: analize de laborator, ecografie abdominala, radiografie pulmonara.