durere de stomac

Boli intestinale

Postata de vendredi70 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am de o saptamana un disconfort la stomac(mici ,mici dureri).Am luat Omez,20mg dar tot continua disconfortul stomacal.Tin regim .Imi puteti sugera ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (5)

ochi negri

acum 12 ani

Cauzele durerii pot fi multe.Omez-ul din cate stiu eu e doar un antiacid.Incearca un NO-SPA sau SPASMOMEN.Daca vezi ca nu-i ceva trecator,du-te la medic.

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă aceste mici dureri şi disconfortul abdominal persistă, recomand consultul unui medic gastroenterolog (personal cred că o influenţă o are şi acest regim ţinut de d-vs)

calin

acum 12 ani

daca am gastrita cronica acutizata?

Medic Epuran

acum 12 ani

Numai un medic (de preferat gastroenterolog) va putea pune un diagnostic exact. Ceea ce spuneţi d-vs sunt, pentru început, doar nişte speculaţii

Nicu

acum 8 ani

Buna,am arsuri la stomac in fiecare zi,vomit in fiecare dimineata,ce medicamente trebuie sa iau?Astept raspuns pe email