durere abdominala

Boli intestinale

Postata de dandumitru cu 13 ani in urma.

Simt o durere acuta in partea dreapta spre stern, sub coaste. Ma balonez foarte usor. Ce poate fi? Va rog, dati-mi un raspuns.
Nici nu stiu din ce categorie a bolilor face parte boala mea....

Raspunsuri (15)

karina

acum 13 ani

probabil COLON IRITABIL

Medic Epuran

acum 13 ani

Probabil este vorba de o afecţiune a vezicii biliare, o tulburare de tranzit intestinal sau chiar de o apendicită, dar pentru a putea da un diagnostic, trebuie oferite şi detalii (felul durerii, durata ei, apariţia unor simptome asociate ca febră, greaţă, vărsături, etc.)

dandumitru

acum 13 ani

Apendicita nu e, pentru ca o am scoasa. E o durere care o simt la palpare si de multe ori si fara sa apas abdomenul. Nu am greata, sau febra, sau varsaturi.

Medic Epuran

acum 13 ani

Pt. utilizatorul dandumitru - o întrebare: cum este consistenţa scaunului (scaun moale-diaree sau tare - constipaţie)?

dandumitru

acum 13 ani

Scaunul este moale si des pe zi (3-4 ori). Sunt sofer auto si cum stau 12 ore la volan m-am gandit ca poate fi o durere musculara. Ajutati-ma, va rog! Ce analize as putea face???
Multumesc anticipat.

laurentiu

acum 13 ani

sunt sigur ca este vorba de o afectiune a vezicii biliare. mai intai treb sa luati legatura cu un medic internist si sa va faceti o ecografie abdominala amanuntita.

Medic Epuran

acum 13 ani

Probabil este vorba de o afecţiune a vezicii biliare (colecistită acută), de aceea recomand consultul unui medic gastroenterolog.

dandumitru

acum 13 ani

Va multumesc din suflet

vica

acum 13 ani

dimineata cand plec la scoala ma doare burta ,greturi si ma doare in partea stanga ,ce ar putea fi ,pentru ca le am de ceva timp.

Dan M 0724 638604

acum 13 ani

Va recomand sa beti apa kangen. Aceasta apa miraculaosa este produsa de un echipament medical, japonez printr-o tehnologie revolutionara.
Va rog sa cititi mai multe pe site: www.apaviekangen.ro
Pentru informatii suplimentare, va stau la dispozitie.

alfredp

acum 13 ani

am cautat pe site ul lor dar nu am gasit de unde se procura aparatele si nici cat costa .......imi puteti da ceva informatii ? multumesc

mariana M

acum 10 ani

buna ziua am si eu o intrebare,am dureri abdominale in partea stanga foarte puternice sunt un pic mai jos sub coasta plus o balonare fr urata si stari de greata ,ce poate fi?

GuestUser

acum 8 ani

Este de la ficat sa nu aveti ficatul marit sau obosit exist esentiale sau si ceaiuri ptr ficat daca lasati sa se agraveze o sa fie prea tirziu ajungeti la spital treaba dvs

GuestUser

acum 8 ani

De la ficat durerea poate fii si de la cosumul prea in exces bauturi alcolice si gretare si grasimi sau poate sa fie si de la tigari ca si tigarile sint periculoase

Utilizator11541134827

acum 5 ani

Mă doare sub coasta in partea dreapta și imi rasp in spate sub coasta mă doare și când stau in pat și dacă merg puțin mai repede mă înțeapă ce poate fi