Durere abdominala (stanga)

Boli intestinale

Postata de Spetsnaz cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am o durere abdominala stanga si e o senzatie mai mult de arsura, sa umflat putin nu mult si uneori durerea se extinde in partea dreapta dar trece repede, cand am luat tratament de la medic i-am cerut pentru durere de testicule si acum cu ele nu mai am treaba ma dor mai putin, dar mau apucat arsurile astea in abdomen sau dureri cum vreti sa le ziceti (medicii) si nu stiu ce ar putea fi.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Printre cauzele durerilor abdominale de pe partea stanga se numara: distensia unghiului colonic stang, colica renala ( migrare de calculi renali), afectiuni musculare, gastro-intestinale, etc.
Este recomandat sa consultati un medic internist.