durere abdominala si intercostala

Boli intestinale

Postata de mariusica 78 cu 11 ani in urma.

Am 34 de ani si de doua zile dupa servirea mesei am dureri abdominale in partea dreapta si dureri intercostale acute , sunt balonat ,nu am pofta de mancare , mananc foarte putin. am fost diagnosticat la urgente cu nevralgie intercostala .iau nurofen si digenzym .Dupa jumatate ora de la servirea mesei si luarea tratamentului durerile dispar si ramane doar un zgomot intestinal , durerea apare ulterior dar nu mai are aceiasi intensitate ,zgomotul intestinal persista . Ar putea fi un diagnostic gresit sau incomplet ? Va multumesc.

Raspunsuri (11)

Adrienne

acum 11 ani

In afara de durerea intercostala, celelalte simptome nu sunt specifice nevralgiei intercostale ci unor afectiuni ale colecistului si/ sau gastrointestinale. Ar fi bine sa faci un consult la un medic gastroenterolog.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic gastroenterolog. Este vorba de un sindrom dispeptic care trebuie investigat.

Nirolf

acum 11 ani

Posibil ca durerile sa fie cauzate de pietre la vezica biliara.

STELIADE

acum 11 ani

FUMEZI

parerea mea

acum 11 ani

e posibil orice dupa cum povestesti. Nevralgia intercostala cedeaza si la unguente antiinflamatorii si nu tine mult. Pentru restul trebuie sa consulti un medic internist.

otilia selesan

acum 11 ani

controlati-va vezica biliara.

Homeopatie clinica

acum 11 ani

completati fisa de anamneza de pe site-ul www.momeopath.ro si ve-ti beneficia de o cosiliere gratuita.
cu stima,
dr.Dragnea

mariusica 78

acum 11 ani

colica renala si litiaza urinara .va multumesc pentru sfaturi.

steelheart_67

acum 11 ani

Atentie...S-ar putea vorbi despre reflux gastro-esofagian. Sfat: Da fuguta la un medic internist...sau mai bine spus la un medic gastroenterolog. Asa ca...SANATATE MAXIMA !!!!!

florina

acum 10 ani

incearca sa iei pe langa digenzim plus si 2 tablete de redigest plus la fiecare masa,dar la 2 ore dupa ce ai mancat.La mine a mers si durerea de sub coasta dreapta care m-a chinuit 2 luni(de la Paste) a trecut in 3 zile,nu-mi vine sa cred.Am facut 3 eco la trei medici difer.si de 2 ori analize.Toate bune,pacientul aproape mort.Pana m-a sfatuit o asistenta pensionara sa incerc cu naturistele astea.Sa-i dea domnul sanatate!

ION JENA

acum 10 ani

Buna seara,
Am o durere cumplita in partea dreapta sub coaste si am facut toate investigatiile in afara de RMN si am urmat toate tratamentele indicate, dar nu s-a schimbat nimic, durerea continua.
Va multumesc anticipat pentru sfaturi.
Sarbatori fericite!