DURERE abdominala severa

Boli intestinale

Postata de andreea41659073 cu 12 ani in urma.

de 3 saptamani simt o durere severa in partea superioara a abdomenului (parca as avea o piatra mare ce se misca dintr-o parte in alta ).durerile apar seara si pot dura intre 6 ore si 24 de ore continuu .mentionez ca durerea nu trece cu nospa.tin regim sever (de fapt nu pot manca decat branza dulce si cartofi )ce poate fi?am facut tratament pentru tratarea bacteriei Heliobacter dar durerile inca persista .vin si trec o data sau de doua ori pe saptamana chiar daca mananc aceeasi mancare zilnic,deci nu au o cauza anume.nu am greturi,nu am febra doar cate o data pe saptamana putina diaree cu eliminare de mucus(atunci am crampe mari).sunt programata saptamana viitoare la ecograf si radiografie cu bariu.va multumesc anticipat pentru raspuns!!!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

dana

acum 12 ani

incearca cu ranitidina pana atunci
dar cred ca trebuie si o endoscopie digestiva

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic exact al problemei d-vs nu poate fi stabilit fără efectuarea unei endoscopii digestive superioare sau a unui tranzit baritat (ar putea fi vorba de gastrită sau ulcer gastric)