durere abdomen inferior in partea stanga

Boli intestinale

Postata de AANINA cu 8 ani in urma.

buna ziua
am 49 ani, de o saptamana simt o durere in abdomentul inferior stanga. la o ecografie abdominala nu s-a vazut nimic si totusi durerea persista.
rog mult o parere

multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , o ecografie ajuta in punerea unui diagnostic dupa ce s-a facut un consult in prealabil . Rezultatele oricarei analize se vor corela cu tabloul clinic din momentul respectiv. Recomandarea mea este sa va duceti la medicul de familie care va poate recomanda un specialist in functie de istoricul si simptomatologia dumneavoastra.