Diverticulul Meckel

Boli intestinale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

da,baiatul meu are 16 ani ,la 13ani a facut operatie apendicita si atunci a fost desc un diverticul meckel,care nu a fost atunci extras de acolo.unii medici spun ca trebuie operat altii nu trebuie operat.sincer nu stiu ce sa fac?baiatul se simte bine nu acuza nimic.

Raspunsuri (1)

simona312112347

acum 15 ani

Exista anumite complicatii determinate de neoperarea diverticului Meckel (care poate fi sediul unor tumori de intestin subtire). Nu vreau sa va sperii dar nu lasati lucrurile asa si discutati cu un medic chirurg despre importanta operarii diverticului (o discutie cu un chirurg v-ar lamuri in privinta acestei situatii).