diverticuloza colon

Boli intestinale

Postata de membru241586 cu 11 ani in urma.

CARE AR FI MEDICATIA OPTIMA ,PRECUM SI REGIMUL ALIMENTAR ?

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 11 ani

Medicatie nu este, doar evitarea constipatiei si un tranzit intestinal normal pentru a nu stagna prea mult materiile fecale in acesti diverticuli si pentru a evita infectarea sau chiar ruperea lor. In ultima instanta, tratamentul este chirurgical.

Irimia Ana

acum 11 ani

Am gasit pe situl zeolite.ro un tratament foarte bun pentru afectiuni localizate la nivelul instestinului. Produsul se numeste Zeolit lichid si cu ajutorul lui am scapat de problemele provocate de constipatie. Poti sa iei seminte de in si seminte de chia (la fel foarte puternice adjuvante in tratamentul constipatiei)

Stanciu Mirela

acum 11 ani

Am auzit si eu ca zeolitul sub forma lichida este extraordinar pentru organism. Cred ca am sa il comand si eu.

MembruMobileApp1509799456

acum 6 luni

Nu este bun pentru asa ceva.