Disconfort burta

Boli intestinale

Postata de extremefly cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am niste probleme cam de 1 an in zona abdomenului inferior aproape de zona vezicii simt mereu niste bolboroseli foarte suparatoare, mi-au aparut si niste cearcane in jurul ochilor, am gaze destul de dese, scaunul este unul normal, mananc foarte mult si nu mai asimilez deloc, mi-am facut o ecografie care mi-a iesit decat ca am bila indoita din nastere...la analizele de sange mi-au iesit leucocitele putin marite 11 (val normale 4-10) in rest toate erau ok, nu mai stiu ce sa fac ca sa gasesc cauza acestor bolboroseli pe care le am in jurul vezicii, ce investigatii sa mai fac si de la ce ar putea fii ? si mentionez ca nu am nici o infectie urinara. Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi un sindrom de intestin iritabil. Simptomele sunt destul de nespecifice de aceea trebuie efectuate investigatii suplimentare prin consultarea unui medic internist ; in linii mari, ar fi de folos o ecografie abdominala, consult ginecologic si, la recomandarea medicului curant, o colonoscopie.

extremefly

acum 11 ani

Ecografie am facut si nu mi-a vazut nimic neinregula, si apoi nu mi-a dat nici un diagnostic, desi tot cu disconfortul asta am ramas, poate fi vorba de giardia? am avut si mai demult dar am tratat-o... n-am avut niciodata simptomele astea pana acum 1 an...

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu este exclus, insa trebuie confirmata.