Disconfort abdominal

Boli intestinale

Postata de ghe.ghe cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De cateva zile am o senzatie de greutate in partea dreapta a abdomenului cu o "jena" in partea superiora sub coaste plus un disconfort inspre parte inghinala cand ma aplec. Am fost la medic pentru analize de sange si urina, palpare, etc. rezultate bune, cu exceptia colesterolului marit.Pe langa aceste investigatii am mai facut si o radiografie de colona la recomndarea medicului dupa ce am spus ca am senzatii ca de arsura pe suprafata exterioara a piciorului (pulpa ) si mana stanga tot pe exterior.La toate investigatiile facute raspunsul a fost ok.
Care ar putea fi cauza acestor simptome?

multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Pentru un diagnostic precis e necesar consultul catre un medic de medicina interna, ce va poate indica efectuare unor investigatii suplimentare ca o ecografie abdominala, sau poate a unor analize sanguine amanuntite ; zona dureroasa pe care o descrieti corespunde ficatului ( durere determinata de iritatia capsulei hepatice), colecistului , flexurii hepatice a colonului.

ghe.ghe

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns.