diaree

Boli intestinale

Postata de oana barbuta cu 13 ani in urma.

am fost internata in spital cu fetitza de 2 luni cu bronsiolita...am ajuns acasa cu diaree care nu se mai termina..are 2 scaune pe zi moi,o tin pe zeama de orez cu lapte fara lactoza si supa de morcovi,precum si smecta,biotics,hidrasec,debridad,toate date separat in diferite momente ale zilei( hidrasec mai putin,pt ca se hidrateaza oral cu ceai).au trecut mai bine de 5 zile si scaunul nu i se leaga,timp in care mai mi vomita o data la 2 zile cauza care cred este ca nu ragaie in timpul mesei iar la sf ragaie si apoi varsa.
astept un raspuns......intru in depresie....si nu ajut la nmk
multumesc

Raspunsuri (2)

Florin

acum 13 ani

Ce face copilul? Poate are o reactie la atb sau medicamente?
Sanatate,
Florin

clara

acum 13 ani

imi pare rau ptr. fetita ta. am patit si eu acelasi lucru cu baietelul meu de 1 an si 9 luni.dupa 5 zile si o gramada de medicamente i-am facut coprocultura si i-au iesit paraziti.aceleasi analize i le-am facut si acum o luna de zile si nu ia iesit nimic. nu ies intotdeauna. incearca si tu. succes si multa sanatate!!!!!!!!!!!!si multi pupici fetitei tale!!!!!!!!!!!!!