diarea

Boli intestinale

Postata de orsy23 cu 11 ani in urma.

buna,as dori si eu un sfat in legatura cu diarea de o perioada mai lunga am aceasta problema de la orice mananc am multe gaze,in partea stanga se aud borboraseli foarte penibile pe langa astea am dureri abdominale,de spate tot timpu sunt obosita,ametesc foarte des,am greturi,am slabit foarte tare,nu stiu ce sa mai fac.....as dori un sfat

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Recomandarea este sa consultati medicul internist pentru evaluare clinico-biologica. Poate fi un sindrom de intestin iritabil, afectiune biliara sau gastro-duodenala, etc. Un buletin de analize, o ecografie abdominala reprezinta primii pasi in vederea stabilirii unui diagnostic.

Sigada

acum 11 ani

Si eu va recomand acelasi lucru ca si medicul SfatulMedicului, mergeti la un control si investigatii suplimentare pentru ca acesta diaree prelungita poate semnala multe afectiuni si nu trebuie ingnorata.

orsy23

acum 11 ani

multumesc pt sfaturi

Adina

acum 11 ani

In urma unui examen coproparazitologic, am aflat ca sunt infestata cu paraziti la nivelul intestinelor si a ficatului. A fost groaznic.. aveam dureri insuportabile, halena, si mancarimi insuportabile. Am folosit tot felul de tratamente pentru deparazitare insa ele aveau efect doar in momentul administrarii. Dupa ce le terminam, simptomele reapareau. O vecina mi-a recomandat cartea Vindecarea tuturor formelor de cancer scrisa de Dr. Hulda Clark. Acolo scrie exact ce trebuie facut pentru o deparazitare eficienta si puternica de lunga durata. Asa am dat de situl www.*** (se ocupa de c***aa tratamentelor Dr. Hulda Clark). Am cumparat de la ei pachetul format din tinctura de nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare. In plus pentru a preveni orice reinfectare cu paraziti, am cumparat Zapperul Professional. Il folosim si pentru a preveni si a trata si alte afectiuni. Ti le recomand cu mare drag!