despre colon

Boli intestinale

Postata de envy83 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 28 de ani si de cativa ani ma stric foarte usor la burta. In sensul ca daca imi este frig la spate in zona de jos ma stric la burta si fac scaunul moale.
Nu mai pot bea lapte simplu, sau daca beau/mananc bauturi/mancare rece ma stric la stomac si iar am scaun moale. De asemnea daca mananc alune patesc la fel.
Scaunul moale apare in termen de la 10 min pana la maxim 2 ore.

Va rog frumos sa imi spuneti care ar putea fi cauza si ce analize ar trebui sa fac

PS: Cand eram mic nu aveam aceste probleme. (am baut foarte mult lapte)

Va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Simptomatologia pe care o descrieti se intalneste in diversele forme de " COLITA "
Daca nu se rezolva prin dieta alimentara de protectie , este necesara trimiterea de catre medicul de familie catre un medic " Gastroenterolog " unde veti beneficia de examinari complimentare si tratament corespunzator.

envy83

acum 12 ani

multumesc