debridat

Boli intestinale

Postata de borota25 cu 12 ani in urma.

Iau cate 2x1 debridat inainte de masa cu 30min de circa 4 luni de zile fara intreruperi pentru intestin iritabil cu predominanta la diaree ,sincer nu am posibilitatea sa ma duc inapoi la gastroenterogul care mi la prescris nu mia zis cat sa iau ,trebuia sa maintorc dupa o luna dar lipsa de bani nu ma lasat ,Itrebarea ar fi ca nu este mult 4 luni de administrare debridatul ca ma simt bine cu el desi cand incep sa manc am inca balonari da e mai bine .Nu am facut rau ca nu mam oprit cu administrarea medicamentului? poate sa mi faca ceva rau pe termen lung?
va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Puteţi continua administrarea Debridatului (2x1 cp/zi), dacă spuneţi că vă simţiţi mai bine cu el sau puteţi
micşora doza (1cp/zi) şi observaţi dacă apar modificări (dacă vă simţiţi mai bine sau mai rău). Referitor la a doua întrebare acest medicament poate da foarte rar efecte adverse (îndeosebi reacţii cutanate)