de ce

Boli intestinale

Postata de bogdanbobo cu 9 ani in urma.

hello! am aritmii dupa ce mananc ...am burta plina mereu..scaunul e de culoare verde sasu spre negru inchis...am fost depistat cu brge gastrita duodenita esofagita anemie colecist lenes intestin iritabil...simt ca nu fac sufiecint la toaleta si simt burta plina mereu nu prea am pofta de mancare am gaze mereu...ma simt ami liber dupa ce ma eliberez fie de gaze fie dupa defecatie ...dar defecatie este insufiecienta simt ca tot sunt balonat constipat...

Raspunsuri (5)

FreeStyle11

acum 9 ani

Deci ai fost depistat cu acele afectiuni si ce tratament iei? Pana nu vei face si un tratament si sa-ti schimbi anumite obiceiuri alimentare, nu vei scapa de probleme.Mai dute odata la medic sau la specialist in gastroenterologie.

bogdanbobo

acum 9 ani

am tot fost...am facut endoscopie ecografie analize de sange toate...copro si urocultura .. si mia recomandat motilium vitamax calciu si mgn duspatalin kebene plus sedatif pc espumisan am luat si 5 zile normix .. si mananc multe legume fibre fructe mere coapte ciorbe supe ceaiuri ... am avut si sangerari pe hartie igienica dupa defectatie si mia recomandat unguent proctis m si supozitioare ...

FreeStyle11

acum 9 ani

Nu stiu, sunt multe posibilitati, poate fi vorba si de vreo infectie, ori poate trebuie un tratament mai bun.Totusi mai asteapta sa-si faca tratamentul efect, poate sa dureze ceva.Daca mai ai probleme, dute din nou la medic.

bogdanbobo

acum 9 ani

in urma endoscopiei cica nar fi vreo infectie..totusi as vrea sa fac analize pentru helicobacter...sa vad.. mie frica sa nu fie vorba despre hemoroizi sau altceva mai nasol la intestin :( o sa ma duc..tratamentul il iau de ceva timp si nici o ameliorare ..

bogdanbobo

acum 9 ani

am facut analize de sange si copro...si miau gasit IAR lipsa de fier...si la copro mia gasit prezente colonii de stafilococ auriu... astept sa ma duc maine sami dea tratament....dar nu stiu ce inseamna asta