de 2 ani ma umflu incontinuu

Boli intestinale

Postata de leredene cu 13 ani in urma.

Buna ziua. De 2 ani de zile mi se umfla abdomenul mereu. Am facut videogastroscopie , eco , rmn , dar nu se vede nimic, decat un ulcer duodenal.
Intrebarea mea este ce aparat poate depista daca am ( ascita sau ceva mai grav ).
Va rog spuneti-mi ca sunt disperata. Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Bacu Crina

acum 13 ani

Din cate stiu eu laparoscopia este cea mai amanuntita metoda de investigare si poate oferi informatii despre toate organele din cavitatea abdominala. Poate chiar nu ai nimic, de exemplu la rmn ar fi fost cazul sa se vada daca sunt si alte boli grave, cred. Mergi la un medic bun gastroenterolog. Eu ti-l recomand cu toata increderea pe dr. Ditoiu de la spitalul Fudeni, are si cabinet particular, mai nou.

floryny

acum 13 ani

Poate ai abdomenul umflat datorita balonarii, a constipatiei.... Pentru un abdomen umflat incearca sa-ti faci o infuzie de anghinare si bea cate doua cani inaintea meselor. Oricum, ar fi bine sa mergi la un control medical sa vezi care este diagnosticul. Sanatate

maiadoli

acum 13 ani

Aceleasi simptome le-am avut si eu ,ascita mi-a marit volumul abdomenului ca la o sarcina de 9 luni.La operatie mi s-a gasit cancer ovarian si lichid (ascita).Simptomele de multe ori cred ca se aseamana intre ele ,Eu am facut doar ecografie si mi s-a determinat diagnosticul ,Durerile de spate volumul mare al abdomenului au disparut imediat dupa operatie