cura de dezintoxicare

Boli intestinale

Postata de AURORAICA cu 12 ani in urma.

Buna ziua Am facut o cura de dezintoxicare de o zi cu sare amara mie bine dupa aceasta cura nu imi mai amortesc mainile in special mana stanga care nu puteam sa o tin in jos nu ma balonez scaunul mi sa format somnul este mai linistit . intrebarea mea este cand as putea repeta cura ? pentru ca pur si simplu am scapat de toxinele care le aveam in corp si as vrea sa stiu daca mai pot sa o repet chiar daca o data pe an doar vreau sa stiu daca ma puteti ajuta cu un sfat. va multumesc anticipat si va doresc multa sanatate

Raspunsuri (13)

gina

acum 12 ani

efectul placebo a fost perfect sa inteleg!

auroraica

acum 12 ani

da

nanda

acum 12 ani

eu iti propun o metoda eficienta si sanatoasa hidrocolonoterapia

Ana

acum 11 ani

Eu va recomand la toata lumea verde de Paris , dimineata pe stomacul gol.Efectul este garantat.
Pentru eficienta maxima, adaugati, clor, benzina si dinamita.
SUCCES !!!

eu

acum 11 ani

pt ana,esti o tampita!

sunsolaris

acum 10 ani

Doamne fereste de medici cu asemenea mentalitate copilaroasa

Sorin

acum 11 ani

Ce desteapta esti bai, Ana. Cred ca tu si oamenii ca tine ar trebui intr-adevar sa tina cura indicata de tine.

acum 11 ani

desteptele care au postat negativ sa puna mana sa citeasca.

anca mihaela

acum 11 ani

Buna ! Poti sa-mi spui si mie cum ai preparat solutia de asare amara ?Multumesc !Ma bucur ca ti-ai rezolvat problemele

Any Constantin

acum 10 ani

Cura cu sare amara si lamaie se face la schimbarea anotimpurilor, deci de 4 ori pe ani. Daca considerati ca nu este necesar de doua ori pe an. Neaparat se va face cura la terminarea iernii intrucat alimentele ingerate pe perioada iernii sunt ma consistente si ca atare numarul toxinelor care rezulta in urma digestiei este mai mare. Succes.

Andrei Ifrimie

acum 10 ani

Cura de dezintoxicare cu sare amara pentru ficat si bila se efectueaza dupa ce colonul a fost spalat 4 saptamani. Prima saptamana se face clisma cu ceai pentru clisma Colonsan (produs Favisan) in fiecare zi. In celelalte saptamani se face la 2 zile. O alternativa la Colonsan este cafea bio, dupa dr. Gerson, care vindeca, de peste 60 ani cancere si alte boli considerate incurabile.
Daca nu se efectueaza aceasta dezintoxicare a colonului in inaintea celei de ficat si bila, toxilele din ficat vor ajunge in colon si vor fi reabsorbite in sange prin peretii intestinali.
La sarea amara se adauga un amestec de ulei de masline si suc proaspat stors de grefuit, care se ia o singura data pe timpul curei.
Cura se face de 4 ori, o data la 3 luni. De ce? Pentru ca ficatul are 4 lobi. Fiecare cura detoxifaza cate unul. Dupa cele 4 cure, se repeta cura o data la un an.
Mai multe detalii gasiti in cartea "Dezintoxicarea - magia vindecarii", de dr. Virginia Faur.
Eu tocmai mi-am vindecat alergia la ambrozie, care ma chinuia de 2 ani.
Fiecare are sanatatea care o merita!

riciu

acum 9 ani

pentru tine si neamul tau ano

riciu

acum 9 ani

pentru tine si neamul tau ano