cum se trateaza geardia la copii

Boli intestinale

Postata de mihaela carmen cu 10 ani in urma.

buna ziua ,ma numesc carmen,si am o fetita de 6 ani si are geardia.cum se trateaza si cat de periculoasa este aceasta boala.

Raspunsuri (3)

Dorina

acum 10 ani

Buna. Incearca acest tratament http://***.ro/articol/Pachete/Pachet_Dr._Clark_-_deparazitar/Tratament_detoxifiant_si_deparazitar_pentru_18_zile_-213.html. Eu il folosesc regulat impreuna cu copilasii mei. Este important ca toti membrii familiei sa faca acest tratament, pentru ca te poti reinfecta de la celelalte persoane din casa. De asemenea, igiena este foarte importanta in eliminarea parazitilor.

Copilul nu trebuie sa manance dulciuri sau fructe.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Majoritatea oamenilor infectati cu Girdia lamblia sunt asimptomatici. Printre simptome se numara: crampe abdominala, diaree, balonare, scaderea un greutate, apetit scazut, mai rar: varsaturi, febra. Netratata, infectia poate fi responsabila de episoade diareice frecvente, malabsorbtie de grasimi, lactoza, vitamine, dezvoltare inadecvata a copilului. Tratamentul se poate face cu albendazol sau metronidazol timp de 5-7 zile ( la indicatia medicului curant).

dr hulda clark

acum 10 ani

chiar vroiam sa spun ca cel mai bun tratament pentru paraziti este cel format din nuca neagra, pelin si cuisoare. Doamna Dorina mi-a luat-o inainte. Chiar este cel mai bun//