cum sa-mi refac folora stomacala?

Boli intestinale

Postata de mihaela35 cu 12 ani in urma.

am urmat tratament cu antibiotice si m-am deranjat la stomac si am crampe si am eliminat mucozitati ,ce sa ia in cazul acesta ?

Raspunsuri (4)

Omnia

acum 12 ani

Buna,

Ai nevoie de un tartament cu Proobiotice. Ca idee, probioticele sunt recomandate in orice tratament cu antibiotic. Eu iau de Biofloran - l-am vazut si aici, pe site, la un concurs parca - dar exista mai multe firme cate produc astfel de suplimente.
Rolul probioticelor este de a reface flora intestinala, de a regla tranzitul, a combate constipatia sau diareea.

Numai bine!

mihaela35

acum 12 ani

multumesc pentru sfat

Medic Epuran

acum 12 ani

Pe lângă administrarea de Probiotice (cum bine a spus utilizatorul Omnia) un rol important îl are şi alimentaţia (care ar trebui să fie echilibrată). Pentru refacerea florei intestinale, recomand consumul unor alimente precum iaurturile şi mierea

mihaela35

acum 12 ani

Daca iau Linux forte este bine? Pe langa aceste pastile am luat si Imodium .Am voie sa le iau pe amandoua ?