crapa buricele degetelor pina la singe

Boli intestinale

Postata de lenkkin cu 11 ani in urma.

Mama in virsta de 55 ani, din tinerete sufera cu intestinul gros. A incercat tot genul de clisme la care deja nu mai au nici un efect asupra organismului inafara de cel negativ (irita anusul). De acum jumate de an nu mai poate spala vedela...sau lucru ce tine de curatenia in casa cu implicarea chimicatelor. Se crapa buricele degetelor de la miini pina la singe si nici un medic nu-i poate da un rezultat din ce cauza apar aceste eruptii pe piele. Plus la aceasta mai are acum de o luna si mincarime )inrosire) in zone cu incheieturi (coate, genunchi). Ce e de facut...? Ea fiecare secunda e cu gindul ca ar fi avut vre-un cancer la intestinul gros (tip ascuns) care nu poate fi depistat. Are un chin cu mersul afara si din aceasta cauza mereu e indispusa si crede ca si acesta e un motiv din cauza carui ii crapa buricele degetelor. Avem nevoie de sfatul medicului specialist.

Raspunsuri (2)

Buna ziua

acum 11 ani

Nici un specialist nu va poate ajuta cu exceptia unui medic homeopat bun.
In homeopatie exista remedii pt. aceasta boala si in plus aceste remedii nu au efecte secundare. Apelati la un medic homeopat bun intr-un oras mare.

elena

acum 11 ani

mersi mult!