constipatie si balonare

Boli intestinale

Postata de digey91 cu 9 ani in urma.

Am o fiica de 18 ani. De 6 ani sufera de constipatie si balonare. A facut colonoscopie, nu mananca alimente nesanatoase, consuma fibre, bea lichide, face miscare si totusi......se constipa si se baloneaza imediat.va rog sa ne ajutati. tf 0745995687 sau e.mail [email protected]. MULTUMESC

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1501339205

acum 4 ani

Nu stiu daca mai sunteti activ pe site, dar sper ca va instiinteaza prin email.
Pe mine si copii doar TARATEA DE PSYLIUM (coaja de seminte de patlagina/ plantago) m-a scos din deznadejde si blocaj intestinal in cateva minute! Incercati va rog, e simplu! Ma doare cand vad atata disperare la toate varstele din cauza constipatiei.
Eu iau zilnic 3 lingurite dizolvate in lapte /apa/suc/iaurt. Obligatoriu este apoi un pahar sanatos de apa. Cojitele au nevoie de apa sa se umfle si sa inmoaie toate depozitele din intestin. Puteti manca orice in rest. Va rog sa credeti si sa va dati aceasta sansa. Va pot face rost si trimite pentru cine nu gaseste. Multa sanatate si veselia inimii inapoi v-o doresc!