confuzie totala

Boli intestinale

Postata de elena08 cu 11 ani in urma.

buna, am si eu o nelamurire. de cateva zile ma doare in partea dreapta sub coasta.este o durere acuta, insotite de balonari si un sunet ciudat in intestine.apare si dispare.am fost la medicul de familie si mi-a spus ca e colonul si din cauza oboselii si a stresului. poate fi ceva mai grav?sunt farte confuza si ingrijorata mai alea ca am avut cazuri de cancer in familie.astept un raspuns.va multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Pentru linistea ta, ar fi bine sa faci o colonoscopie.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa consultati medicul internist ( sau gastroenterolog) pentru evaluare ( set de analize, ecografie abdominala,etc).