Ce tratamentnaturist as putea lua pentru o inflamatie intestinala RCUH? ?

Boli intestinale

Postata de MembruMobileApp1511517391 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, am o boala de RCUH diagnosticata de doi ani si incerc sa o tin in frâu prin alimentație si mai putine medicamente . Nu sunt de acord cu medicamentele . Am luat pentasa supozitoare 1 an , dar nu ma simt bine după ele si le-am refuzat. Ar fi o varianta naturistă care ma poate ajuta? Mentionez faptul că am încercat meditația homeopata dar nu prea da roade decât dacă țin regimul foarte strict.multumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/rectocolita-ulcerohemoragica_12423

Utilizator21549266155

acum 5 ani

Raspunsuri, solutii si diete gasiti si in cartea Medium Medical de Anthony William. Succes!