ce sa am

Boli intestinale

Postata de ancusor cu 12 ani in urma.

buna ziua.am ceva timp de cand ma doare splina zic eu.in partea stanga sub coasta e o durere usoara si simt o durere cateva secunde ori min cateodata si ma simt balonata mai tot timpul,nici nu mai stiu ce sa mananc si ce nu..oare ce sa am?daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.

Raspunsuri (2)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Durerile pasagere in regiunea mentionata pot fi consecinta unui efort cand vasele splinei se contracta penru a creste debitul cardiac (in acest caz rezolvarea este doar antrenamentul), fie poate fi vorba de un colon spastic cel mai frecvent in cadrul unui sindrom de intestin iritabil; evitati alimentele care pot fermenta (cruditati in exces, dulciuri concentrate), iar ca tratament simptomatic putei lua la nevoie Sab Simplex

mihut

acum 12 ani

am rcuh din ianuarie 2011 pe sigmoid stg am un polip de 2 cm la ultima biopsie a iesit bine e neaparat nevoie scos?