ce poate fi ?

Boli intestinale

Postata de cicinic cu 13 ani in urma.

Am o durere persistenta in partea stanga in fata imediat sub coaste.Ma doare permanent,dar mai accentuat dupa masa.Ce ar putea fi?ficatul,splina ,colonul?

Raspunsuri (3)

erika

acum 13 ani

iti recomad sa meri direct la control si eu am facut p***aa de a citi pe internet , dar in cazul in care ai o alimentatie sanatoasa timp de 3-4- zile si te doare du-te la medic

george

acum 13 ani

Bine faci ca te interesezi prima data . Eu am mers la medic pentru durere in partea stinga si m-a operat m-a infectat si iar m-a operat de 4 ori ca sa aflu ca de fapt n-am avut nimic decit o intindere intestinala. In cazul tau,mai putin probabil sa fie splina , daca durerea ti-ar fi mai jos as spune ca ai probleme la colon. iti rcomand sa faci ecograf sau colonoscopie si daca tot nu e clar sa faci tomograf abdominal. Pana nu ti se spune sigur ce ai,nu te lasa la ori ce medic . fie el si profesor . cum a fost prof turdeanu nicolae de la clinica 5 din Cj .care m-a macelarit.

geo

acum 13 ani

poate sa fie o gastrita mergi la medic