ce investigatii sa mai fac?

Boli intestinale Obstructie biliara

Postata de ella_70 cu 13 ani in urma.

intrebare
buna,
mi-am facut un set de analize si modificarile au aparut la urina-biochimie si
anume : -leucocite prezente 25/ul iar valori de referinta -negativ;
- bilirubina 1mg/dl iar valoare de referinta -negativ
- hematii (hemoglobina) 10/ul iar valoarea de referinta -negativ;
de asemenea proteina c reactiva a iesit 1.01 mg/dl iar valoarea de referinta este

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

Aceste analize, sigur le-ai facut la recomandarea unui medic. Interpretandu-le ,cred ca ai primit un diagnostic si un tratament. Leucocitele in urina reprezinta o inflamare a tractului urinar. Bilirubina este semnul unei afectiuni hepatice sau o obstructie biliara. Hematiile in urina indica o sangerare a tractului genito-urinar. Proteina C reactiva creste in toate bolile acute sau cronice,datorita unor infectii. In continuare, cred ca ar trebui sa mergi la medic pentru o ecografie abdominala , sa vezi ce-ti mai spune in continuare. Multa sanatate !

ella_70

acum 13 ani

multumesc pentru raspuns,nu am ajuns la medic ,abia luni o sa merg.Am mai cautat si eu pe net si gasisem aceste explicatii.

Gabi

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245.

Mihaela77

acum 11 ani

Buna ziua,
Mi-am facut de curand analizele pentru sumar de urina si au iesit urmatoarele valori:
bilirubina - rezultat 1 - valori de referinta