Ce ar putea fi aceste simptome?

Boli intestinale

Postata de aGirl cu 12 ani in urma.

Cu vreo doua luni in urma am inceput sa am niste dureri de burta, mai exact in zona colonului. Dureri care incepeau si treceau in scurt timp, odata ce mergeam la baie. Intr-o perioada, ajunsesem sa am foarte multe scaune diareice, pana la 4-5 pe zi, am fost la medic, mi-a dat un tratament si un regim, dupa care totul a revenit la normal.
De ceva zile incoace insa, am inceput sa am inapetenta. Imi este foame, insa nu pot manca aproape deloc, mai ales pe parcursul zilei, insa reuseam seara, asta la inceput, apoi nu mai puteam manca nici atunci, decat ceva foarte usor, o supa sau o salata, un fruct, sa beau o cana de lapte. Am mers la farmacie si mi-a recomandat Supradyn, complex de vitamine.
Tin sa mentionez ca nu mi-am dorit sa slabesc, nu m-am infomentat si nici nu mi-am provocat voma de una singura. As vrea sa stiu, in cazul in care vitaminele nu reusesc sa imi modifice starea, voi merge la medic si imi voi face analize.
Poate fi ceva mai grav, o boala sau o problema care trece numai cu tratament si regim deosebit si de lunga durata?

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic exact cât şi conduita terapeutică în cazul d-vs ar putea fi stabilite de către un medic internist sau gastroenterolog deoarece din cele descrise pare a fi o afecţiune de competenţa gastro-enterologiei