CCum pot scăpa de constipatie?

Boli intestinale

Postata de Florica Ailioaie cu un an in urma.

Nu reusesc să elimin fecalele decât cu ajutor manual și clismă cu apă. Fecalele sunt fragmentate ,dure sau sub formă de bile.Am dureri pelvice, deasupra organelor genitale,pe care nu le mai suport.
În septembrie 2022 am fost operată de prolaps rectal dar nu s-a ameliorat nimic.Am dureri ale abdomenului inferior ,cu usturime și uneori mancarime.
Vă rog sa-mi spuneți ce trebuie să fac și la ce doctor să mă adresez?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/durerile-abdominale-si-constipatia-care-sunt-cauzele-si-cand-este-indica_17904