care

Boli intestinale

Postata de cojadimar cu 12 ani in urma.

la cat timp dupa tratament se face testul coproparazitologic, dupa tratamentul pentru giardia? exista posibilitatea sa reapara? sa ne tratam si noi, parintii? copilul are doi ani.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Exa,menul coproparazitologic de control se face dupa 2 saptamani de la terminarea tratamentului. Pentru ceilalti membri ai familiei se poate face tratament ,dar mai bine faceti examenul materiilor fecale .

cojadimar

acum 12 ani

Faceti un lucru extaordinar cu acest site, oferind posibilitatea unor solutii specializate, fara nevoia consumului de bani, energie si timp. va nultumesc. cu respesct, Adriana Vragneanu.