Buna seara

Boli intestinale

Postata de tunoi cu 11 ani in urma.

Buna seara, de ceva timp am o problema cu vanturile, care sunt dese si incomode.
Nu am dureri cand le dau drumu, dar sunt zgomotoase si mirositosre.
Imi puteti da un sfat?

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Este vorba despre tulburari gastro-intestinale,datorate acumularii excesive de gaze in intestine,ac***a ca simptomatologie flatulenta. In aceasta situatie este recomandat Espumisan ,2 cps. de 3-4 ori pe zi. Daca dupa o saptamana nu se obtine un rezultat favorabil, este bine sa consulti un gastroenterolog pentru a stabili cauza acestor tulburari.