buna seara

Boli intestinale

Postata de dianasele cu 12 ani in urma.

buna seara...am o intrebare la care as dori un raspuns cat se poate de repede.prietenul meu de cateva zile are dureri in zona ombilicala.cand se apasa in zona unde simte durerea ,durerea merge pana spre penis si catre spate.problema mai este ca petrece si multe ore la rand pe scaun:(.el a fost slab si de ceva vreme sa ingrasat cam mult pe langa cum era.as vrea sa stiu daca credeti ca e ceva grav.va multumesc si ast rasp

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

durerea este strict localizata intr-un punct, la nivelul ombilicului? si in afara de aceasta durere mai are si alte simptome? cand urineaza simte vreun discomfort? debutul durerii poate fi asociat cu vreun eveniment? pana acum este diagnosticat cu vreo boala? urmeaza vreun tratament?

va urez o zi buna

dianasele

acum 12 ani

nu are probleme la urinare,tratament nu ia si nici nu e diagnosticat cu vre-o boala.este si balonat mai tot timpu.este si unpic constipat si nu poate elimina gazele intestinale.poate fi si din cauza ca mananca doar odata in zi pt ca sa ingrasat?..mai are si arsuri stomacale dar alea mai rar nu toata ziua.va multumesc si o zi deosebita