buna seara

Boli intestinale

Postata de medievil cu 12 ani in urma.

buna azi am fost dupa analiza pt helicobacter pylori si mia iesit pozitiv mia facut si din scaun analiza simptome ma durea in capul pieptului regurgitam nu mai puteam manca ma ardea pe stomac ... mia dat azi 3 cutii de 10 de amoxacilina 10 pastile omez si 1 cutie de claritomicina mie mi se pare mult... o zis doctorita ca 7 zile trebe luat tratamentu ... astept pareri

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dimpotriva, la o combinatie de 3 antibiotice cum v-a prescris medicul (Amoxicilina, Omeprazol si Claritromicina) este necesar tratament care dureaza 2 saptamani. Astfel vor fi necesare 3 cutii a cate 10 comprimate de Amoxicilina, 1 cutie de Omeprazol (1 cutie are 10 capsule, se vor lua 2 capsule/zi), si 2 cutii de Claritromicina (1 cutie are 10 comprimate filmate, se vor lua 2 cp/zi)

medievil

acum 12 ani

deci e vb de 2 sapt de tratament...

Medic Epuran

acum 12 ani

Într-adevăr pentru o combinaţie de 3 antibiotice tratamentul durează 14 zile

medievil

acum 12 ani

multumesc