Balonari

Boli intestinale

Postata de valy_gaby cu 11 ani in urma.

Buna seara. Fiica mea, de 10 ani, are de aproape o luna, o problema cu intestinele. trage parturi prelungite, zgomotoase si urat mirositoare. De cateva zile se plange de dureri de burta iar la medicul de familie mi s-a spus ca poate de la mancare. Problema ca nu se mananca aceeasi mancare zilnic si totodata mancam si noi ce mananca ea, fara ca ea sa manance ceva special anume sa i provoace aceste gaze. Multumesc de eventualele raspunsuri

Raspunsuri (5)

Lixandra

acum 11 ani

Poate avea intoleranta la gluten, ii poti cere medicului sa-i faca analize
//sfatulmedicului.ro/Colici-si-alte-tulburari-digestive-la-copii/boala-celiaca-enteropatia-glutenica_540

Mioara

acum 11 ani

Incearca sa ii dai aceste capsule, sunt eficiente in probleme cu digestia!

http://***/articol/Produse/Tratament_deparazitar_si_detoxifiant/Zeolit_Detoxifiant_180_Capsule-479.htmlMi

Adrienne

acum 11 ani

Probabil ca analize din sange si urina i s-au mai facut........Sfatul meu ar fi ca, dintr-o proba de materii fecale, sa i se faca urmatoarele analize : Examen coproparazitologic ; Proba de digestie ; Antigen Giardia si Antigen Helicobacter pylori. Multa sanatate !

valy_gaby

acum 11 ani

multumesc de raspunsuri, am sa o duc sa i se faca si unele analize

lili

acum 11 ani

poate ar fi bine sa o vada si un medic specialist, poate un gastroenterolog, nepoata mea a fost la dl Paul Dragomir, la Medsana, si i-a descoperit o gastrita. numai bine si multa sanatate!