Balonare

Boli intestinale

Postata de floryny cu 14 ani in urma.

Am o intrebare, cum asi putea scapa de balonare? Orice mananc ma balonez, exista vre-o reteta in acest sens si care sa functioneze? Multumesc

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

Citat:
Am o intrebare, cum asi putea scapa de balonare? Orice mananc ma balonez, exista vre-o reteta in acest sens si care sa functioneze? Multumesc

O legatura de patrunjel verde si proaspat, consumata zilnic timp de 14 zile, este indicata in cazul balonarii.

Clari

acum 14 ani

de ce nu incerci sa mergi la doctor pentru ca sunt foarte multe cauze care duc la balonare si tu ar trebui sa rezolvi boala si nu numai simptomul (adica balonarea ).Iti doresc multa sanatate .

maria

acum 14 ani

Cum a-si putea scapa de stresul de elimiare a gazelor intestinale

Anonymous

acum 13 ani

Sab Simplex - 3 tablete pe zi ...e bun

maria

acum 13 ani

Problema ta are si o radacina. Ar trebui sa consulti un medic. Ca sfat eu zic sa iei Biotisc. Sunt probiotice care se gasesc in farmacii. Ajuta la reglarea tranzitului instestinal si te scapa de balonare.