Balonare si constipatie.

Boli intestinale Distensie abdominala

Postata de membru230967 cu 11 ani in urma.

Am 21 de ani si de ceva timp am constipatie,dureri usoare in burta,bolboroseli si balonare.Nu mananc mult,iar in general mananc mai mult legume si fructe.Nu stiu ce sa fac sa scap de asta,am incercat sa iau medicamente fara prescriptie pentru balonare,insa nu ma ajuta,ci imi dau o senzatie de amar in gura.Ce as putea face sa scap de asta?Ar putea fi vorba de ceva mai grav ?Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Sigada

acum 11 ani

Pentru constipatie incearca sa manance Kefir de la Napolact cu fulgi de ovaz, in mod regulat si se poate regla tranzitul. De asemenea, eu iti recomanda si o vizita la medicul de familie pentru o evaluare competenta a simptomelor.

Sanatate multa!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fiti evaluat de catre un medic internist.

Catalin

acum 10 ani

O vizita la doctor ar fi buna...