As avea nevoie de o parere.

Boli intestinale

Postata de vikitoria cu 10 ani in urma.

Am fost diagnosticata acum 3 ani cu Colon Iritabil (asta fiind fara colonoscopie) si cu colecist malformat. Am diaree foarte des max 3 scaune pe zi...Dar acum 3 saptamani am inceput sa am o diaree apoasa foarte puternica a fost cand si 7-8 ori pe zi.Desigur m-am prezentat la doctor si m-a trimis sa imi fac Coprocultura, Coproparazitologic, Sediment urina, TGP si TGO si toate au iesit negativ. doar leucocite pozitiv ++.
M-i s-a dat NORMIX 5 zile 2 dimineata 2 seara, HIDRASEC 2 pe zi iar acum dupa analize EUBIOTICS.
Deja sunt la a 4-a zi decand iau NORMIX si HIDRASEC si prima zi de EUBIOTICS si inca tot am scaunul foarte moale si deschis la culoare un maron-galbui.Incerc sa tin dieta..am mancat doar banane, paine prajita, orez, ciuperci, legume fierte si beau ceai de menta cu musetel.
Ar fi necesar sa consult un gastroenterolog sau sa imi prelungesc medicamentatia?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (4)

Loredana

acum 10 ani

ai incercat tratamentul cu zeolit lichid?

vikitoria

acum 10 ani

nu am incercat .am sa ma interse de acest produs .multumesc frumos.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa efectuati o colonoscopie - in vederea excluderii unei boli inflamatorii intestinale.
Consultati medicul gastroenterolog.

vikitoria

acum 10 ani

Va multumesc pentru raspuns.