Am o serioasa problema

Boli intestinale

Postata de ginapistre cu 13 ani in urma.

Acum 2 saptamani, copilul meu in varsta de 15 ani a facut o gastroenterocolita si tot timpul are senzatia ca ii trebuie sa faca treaba mare. I-am facut toate analizele si nu i-au gasit nimic. Ce sfat imi dati?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Ar putea fi oare colon iritabil? Pare a fi ceva pe fond de stres.

Dr. Ionescu

acum 13 ani

Mergeti la un medic homeopat. Exista remedii homeopate care vindeca afectiuni care se manifesta prin aceste simptome. In general dupa cate doze din remediu potrivit problemele dispar si nici de analize nu este nevoie.

Adrian

acum 13 ani

Va rog sa ma ajutati.Am o problema cu gazele,as vrea sa stiu daca exista un tratament pt aceasta problema.De la varsta de cam 11-12 ani elimin gaze si involntar si se intampla mereu la orele de cursuri deci este foarte jenant.Ma straduiesc sa le tin dar nu reusesc totdeauna.
VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATI!!!