Ajutor!!!!!

Boli intestinale

Postata de mihaicosmin89 cu 12 ani in urma.

Buna Seara!!De un an de zile m-am ingrasat cu 10-12 kg.de atunci simt cum ar fii ceva in anus..ca ceva care deabia lasa fecalele sa iasa..nu ma doare atunci cand sunt pe scaun..si in exteriorul anusului..mi-au aparut ceva ca niste arsuri..si ma mananca..ce sa fie?imi cer scuze ca nu pot explica mai bine..sper sa intelegeti:)

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

nu cred ca cele doua simptome sunt legate de aceeasi afectiune. daca v-ati ingrasat in timp scurt foarte multe kg, fara ca modul de viata sa fi fost schimbat in ultima perioada, atunci ar trebui sa va prezentati la un consult medical, cel putin pentru cateva analize de rutina. in legatura cu cealalta problema, cele mai frecvente diagnostice sunt hemoroizii si fisura anala, desi dumneavoastra ne scrieti ca nu aveti dureri. v-ati uitat cumva daca apare sange in scaun? alte simptome mai aveti? pana acum ati urmat vreun tratament sau mai sunteti cunoscut cu alte boli?

va urez o zi buna

mihaicosmin89

acum 12 ani

va multumesc pentru raspuns..nu imi apare sange in scaun..alte simptome nu...nu am mai urmat niciun tratament..si nici alte boli nu am mai avut..desi de acum un an a inceput sa imi apara si destul de multe fire albe de par in cap..